bułeczki

Bułki do hamburgerów z pulled pork

Pulled pork to tak naprawdę mało skomplikowany sposób przygotowania mięsa. Wymaga jednak odrobiny przygotowań i długiego czasu pieczenia mięsa w niskiej temperaturze. W związku z tym, pomimo, że jesteśmy dużymi fanami, nie robimy go często. Wygrywa u nas szybkość. W kategorii szybkość te pyszne bułeczki uplasowały się na wysokiej pozycji i z czystym sumieniem podajemy je dalej. Dodatek smalcu jest obowiązkowy, stanowi kropkę nad i w tym przepisie.

500 g mąki pszennej,
200 ml letniego mleka,
100 ml letniej wody,
25 g drobnego cukru,
25 smalcu (w temperaturze pokojowej),
łyżeczka soli,
5 g suszonych drożdży lub 10 świeżych
Dodatkowo na wierzch:
1 jajko
ziarna sezamu lub mak

W misce przygotować rozczyn z drożdży – wymieszać ciepłą wodę i drożdże z cukrem. Odstawić na 5 minut. Dodać pozostałe składniki i miksować hakami całość przez 10 minut do uzyskania gładkiego i elastycznego ciasta. Miskę przykryć ściereczką i odstawić ciasto do wyrośnięcia na 1 godzinę. aby ciasto podwoiło swoją objętość.
Wyrośnięte ciasto podzielić na 10 bułeczek. Blachę wykładamy papierem i układamy na niej bułeczki z zachowaniem odstępu, jeszcze sporo urosną. Wierzch bułeczek posmarować rozbełtanym jajkiem. Odstawić do ponownego wyrastania na 1 godzinę. Posypać wierzch ziarnami sezamu lub makiem i pozostawić bułeczki do wyrośnięcia na jeszcze pół godziny.
Nagrzać piekarnik do 230 st. (góra-dół). Piec bułeczki do zrumienienia wierzchu przez 10-15 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również przepis na...