napoje koktajle i drinki

Kolorowe wesołe galaretki z wódką

Witamy w 2013 roku! Szczęśliwego nowego roku! Piszę z małej litery bo podobno jeżeli piszemy z dużej to życzymy by tylko 1 stycznia był szczęśliwy! A my życzymy naszym Czytelnikom aby każdy dzień 2013 roku był szczęśliwy i pełen kulinarnych sukcesów 😉 Wiadomo!
Karnawał trwa, pewnie wiele domówek przed nami! Jeżeli macie jakąś w planach polecamy przygotować słodki przysmak dla gości 18+, doprawiony czymś mocniejszym 🙂 Polecamy zrobić smakowite i wesołe kolorowe galaretki z wódką! 🙂

Składniki:
4 galaretki, najlepiej różne smaki i kolory
0,5 litra wódki

galaretki rozpuszczamy w gorącej przegotowanej wodzie (w połowie wody), po przestudzeniu dodajemy do rozpuszczonych galaretek wódkę. My na jedną paczkę galaretki dodaliśmy 125ml alkoholu, tak więc nasze galaretki przygotowaliśmy z 3/4 płynu aby potem miały lepszą konsystencję. Przelewamy galaretkę do płaskiego pojemnika aby potem móc ją łatwo wyjąć kiedy galaretka stężeje. 
Przed wyjęciem wkładamy pojemnik do ciepłej wody aby galaretka odkleiła się od ścianek. Kroimy galaretkę w kostkę. 
Układamy w szklaneczkach warstwami kolorów albo mieszamy galaretki! 

Można polać galaretki czekoladą!
Smacznego! Uważajcie – są baaaaardzo zdradliwe 🙂 Bawcie się, weekend tuż tuż 🙂

1 komentarz

  1. Anonimowy :

    Super pomysł!! Pijane galaretki 🙂 myślę, że to będzie hit na moich urodzinach, które wypadają akurat w okolicach ostatków 🙂 Dzięki za ten przepis 🙂 Pozdrawiam, M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również przepis na...