tips

Kuchenne MUST HAVE

Czy macie w kuchni takie akcesoria bez których nie wyobrażacie sobie funkcjonowania? Czasem rzeczy z pozoru niepotrzebne okazują się naszymi najlepszymi przyjaciółmi przy gotowaniu. 

1. Szpatułka silikonowa

A po co, można mieszać zwykłą łychą albo drewnianą kopystką. Można, racja. Gwarantujemy jednak, że gdy raz użyjecie jej np. do smażenia jajecznicy to ją pokochacie. Naprawdę. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo wzorów i rozmiarów. Co możemy doradzić? Na pewno warto wybierać takie szpatułki jak na zdjęciu, w całości. Można kupić takie ze zdejmowaną rączką ale są bardzo niepraktyczne przy myciu, gromadzą się w rączce resztki jedzenia. Nie mogą być też zbyt wiotkie.
2. Blender
Jak wiadomo lista ta jest bardzo subiektywna. Ale blender? Proszę was! Najwspanialsze urządzenie wielofunkcyjne na świecie. My mieliśmy okazję wypróbować z 5 w naszej kuchennej karierze. Ten na zdjęciu to nasz ukochany, otrzymaliśmy go w prezencie od M. Oczywiście nie korzystamy ze wszystkich funkcji codziennie. Ale jest w nieustannym użyciu, zwłaszcza po urodzeniu M. Zupy-krem, szatkowanie pieczarek, krojenie cebuli, ciasto na placki ziemniaczane, pesto. Można z nim przygotować dosłownie wszystko i to jedną ręką. Jeżeli rozważacie zakup blendera to polecamy z czystym sercem (bo nikt nam za to nie płaci) urządzenie firmy Braun, z serii Multiquick.

3. Młynek do pieprzu

Wybór młynków jest przeogromny. Szklane, drewniane. Ręczne, elektryczne. Tradycyjne, nowoczesne. Dla każdego coś miłego. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki temu prostemu gadżetowi poczujemy wreszcie smak pieprzu! Niestety, ten mielony z paczki to nie to samo. Dowiecie się tego dopiero po zakupie młynka – odrobina świeżo mielonego pieprzu sprawi, że będziecie kichać, podczas gdy mielony dodawaliście w nieskończoność bez żadnych walorów smakowych.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również przepis na...