na deser na słodko słodki stół

Cakepops – szybka wersja popularnych ciasteczek

Cakepopsy to super atrakcja na imprezy urodzinowe czy spotkania rodzinne, w których uczestniczą dzieci. Tak naprawdę to one docenią najlepiej cały trud włożony w ich przygotowanie. Można je zrobić w domu bez specjalnej maszynki, choć można także za pomocą specjalnej maszyny do cakepopsów upiec idealne kulki, które wystarczy potem polać czekoladą.

Gotowe ciasto np. babka, murzynek, biszkopt
serek mascarpone – kilka łyżek
czekolada
posypki

Ciasto ugniatamy widelcem. Dodajemy do niego serek mascarpone – celowo nie podajemy konkretnej ilości bo zależy od tego ile się ma pokruszonego ciasta. Dodajemy tyle serka aby z masy można było uformować kulki, które nie będą się rozpadały.
Formujemy kulki, układamy je na papierze do pieczenia. Schładzamy – można włożyć je na kilka minut do zamrażarki. Dzięki temu przy oblewaniu ich czekoladą szybciej zastygnie.

W tym czasie rozpuszczamy czekoladę – białą, mleczną, gorzką – jaką lubicie. My wybieramy zwykle mleczną.

Kiedy czujemy, że nasze kulki są już dość twarde (ale bez przesady – nie mają być zamarznięte) możemy wbić w nie słomki. Słomkę przed wbiciem w kulkę warto zamoczyć w czekoladzie i dopiero wtedy wbijać je w cakepopsy.

Następnie zatapiamy nasze kule na słomkach w czekoladzie, posypujemy posypką. Odstawiamy do lodówki aby czekolada stężała. Jeżeli mieliśmy dobrze schłodzone kulki czekolada powinna bardzo szybko zastygnąć.

Smacznego!

Po jeszcze więcej ciekawych inspiracji zapraszamy na nasz profil na facebook’u oraz na instagramie. Możesz też znaleźć nas na tiktoku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również przepis na...