na deser na słodko słodki stół

Eton mess – deser z owocami

Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami przepisem na niezwykle prosty i smaczny deser z owocami, którym jest Eton Mess. Ta klasyczna brytyjska kompozycja to prawdziwa uczta dla podniebienia, która z pewnością skradnie Wasze serca.

Nazwa tego deseru pochodzi od słynnej szkoły Eton College, która znajduje się w hrabstwie Berkshire w Anglii. Podobno podczas tradycyjnej regatowej imprezy, która odbywała się w tej szkole, w menu znalazły się bezy, truskawki i śmietana. Ktoś wpadł na pomysł aby połączyć te składniki, tak powstał Eton Mess. Choć nie wiadomo, czy historia ta jest prawdziwa, to faktem jest, że deser ten zdobył popularność na tyle, że stał się nieodłącznym elementem brytyjskiej kuchni.

Klasyczny Eton Mess składa się z trzech głównych składników: bezy, śmietanki i sezonowych owoców, najczęściej malin, truskawek lub jagód.

Składniki

truskawki
gotowe lub domowe bezy
śmietanka 30% lub 36%

Przygotowanie

Najważniejszą zasadą tego deseru jest to, że możecie dowolnie dobrać sobie proporcje każdego składniku według waszych indywidualnych preferencji. Składniki umieśćcie warstwami w pucharkach lub wysokiej szklance. Smacznego

Po jeszcze więcej ciekawych inspiracji zapraszamy na nasz profil na facebook’u oraz na instagramie. Możesz też znaleźć nas na tiktoku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również przepis na...