muffinki podwieczorek

Muffinki czekoladowe

Siema! Pewnie brakowało Wam już muffinek na naszym blogu, ale czas otrzeć łzy. Przed Wami muffinki czekoladowe okrzyknięte najlepszymi jakie zrobiłem samodzielnie. Najwięcej zastrzeżeń do nich miałem ja, ale tak chyba jest z tymi co pieką, że potem mają jakieś uwagi. Widać muffinki to nie moja Żona – nie są idealne. Przepis pochodzi z biedronkowych „Smaków życia”. Zaczynamy!
Składniki:
250g mąki
100g cukru pudru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
2 łyżki kako
300ml kefiru
jajko
tabliczka gorzkiej czekolady
tabliczka białej cekolady
100g masła
Zaczynamy od wymieszania w jednej misce suchych składników (mąki, cukru, proszku, sody i kakao). W drugiej mieszamy mokre składniki (kefir, jajko i czekoladę gorzką rozpuszczoną z masłem w wodnej kąpieli). Suche składniki wsypujemy do mokrych mieszając drewnianą łyżką. Nie mieszamy za długo. Ciasto ma wyjść grudkowate. 
Następnie foremki do muffinek napełniamy tak do 50-66% wysokości. Do każdej foremki wkładamy kostkę białej czekolady i przykrywamy łyżeczką ciasta. Tak przygotowane muffinki wkładamy do piekarnika. Pieczemy w 180 stopniach około 30 minut. 

Nie wiem czy użyłem złej czekolady, ale moje kosteczki białej czekolady nie były płynne tylko oddały swój tłuszcz i zostały takie twarde cienkie prostokąciki w każdej muffince. Na szczęście smak muffinek był fantastyczny. Chyba trzeba się przyzwyczaić, że zdjęcia jedzenia w gazetach są jak zdjęcia modelek. Bez photoshopa ani rusz. 
Smacznego!

2 komentarze

  1. omnomnom wyglądają przesmacznie ;3

  2. pyszne:D też ostatnio zrobiłam czekoladowe muffinki:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również przepis na...