kotlety pulpety zrazy na słono obiad wieprzowina

Sakwa z pieczarkami i mozzarellą

Już dawno temu przedstawialiśmy przepis na tradycyjnego, niedzielnego schaboszczaka, który jest tak ważny w polskiej kuchni, że posiada opis na wikipedii, również w wersji anglojęzycznej! 🙂 
Przypominamy przepis: KLIK
Dzisiaj pomysł na nowocześniejsze wydanie schaboszczaka w formie sakiewki, którą można wypełnić nie tylko proponowanymi przez nas składnikami. Polecamy wypróbować je ze szpinakiem i serem feta, można takie sakiewki zrobić również z piersi kurczaka. 

Rozpoczynamy od przygotowania farszu. Kroimy drobno pieczarki i cebulę, przesmażamy na oleju, doprawiamy solą i pieprzem.

Kroimy mięso. Kawałek schabu nacinamy jak na kotlety o szerokości ok 0,5-1cm, nie docinając do końca pierwszego kawałka. Następnie nacinamy kolejny kotlet już do końca. Rozbijamy schabowego dobrze tłuczkiem, solimy i pieprzymy z obu stron. Wypełniamy środek farszem z pieczarek, na wierzch układamy kawałki mozzarelli. Można użyć innego sera.

Zamykamy sakwy wykałaczkami i smażymy na rozgrzanej patelni z obu stron na złoty kolor. 

Polecamy podać sakwy z ryżem z pieczarkami i cebulą, czyli pozostałościami naszego farszu. Doprawiamy ryż świeżymi ziołami.

2 komentarze

  1. Ale narobiłam sobie smaka,jutro lecę do Lidla po mozzarellę i zrobię te pyszności.

  2. sama też często nadziewam tak kurczaka. pysznie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również przepis na...