na deser podwieczorek serniki

Torcik smerfojagodowy czyli sernik na zimno z jagodami

Witamy w poście numer 300!!! Z tej okazji torcik. A tak naprawdę torcik był dla naszego synusia, który ma już dwa ząbki. Widać, że nie może się doczekać podjadania dań przygotowywanych przez rodziców. Zapraszamy na nasz profil na facebook’u aby być na bieżąco z przepisami oraz profil na instagramie!

Składniki na tortownicę 24cm:

1kg sera we wiaderku:
6 galaretek,
rodzynki, owoce np. jagody, maliny
biszkopty

4 galaretki rozpuszczamy w połowie wody przewidzianej na opakowaniu. Po przestudzeniu łączymy galaretki z serem mikserem. Wkładamy masę do lodówki. 2 pozostałe galaretki przygotowujemy zgodnie z opisem na opakowaniu. Studzimy.
Biszkopty układamy na dnie tortownicy. Kiedy masa serowa zacznie tężeć przelewamy ją do tortownicy (uwaga bo może przeciekać! Zróbcie wcześniej test!) Najlepiej wlewać masę etapami, najpierw wlać trochę aby przykryć dno z biszkoptów (aby nie pofrunęły do góry), posypać odrobiną rodzynek i owoców, wlać masę i dodawać rodzynki i owoce. Kiedy przelejemy całość, wstawiamy tortownicę do lodówki. Gdy góra zacznie tężeć wlewamy na górę cienką warstwę przestudzonej galaretki, pozwalamy jej stężeć a potem wykładamy na nią owoce i zalewamy resztą galaretki. Wstawiamy do lodówki, najlepiej na noc. 
Przed zdjęciem obręczy tortownicy, należy sernik okroić nożem, można również obłożyć tortownicę ściereczką namoczoną w gorącej wodzie.

Orientacyjny koszt: 15zł
Czas przygotowania: 4-6 godzin + czas na stężenie

1 komentarz

  1. Śliczny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również przepis na...