na deser na słodko podwieczorek

001. Mus czekoladowo – malinowy

Siemanko! Cześć i czołem! Bon żur! Dzisiaj przepis na słodko. Od jakiegoś czasu posiadamy pewną książkę, zakupioną w pewnej sieci sklepów. Taka że niby za grosz jak się wyda kilka stówek. Mamy wiele źródeł pisanych zawierających różne przepisy jak książki, notatniki, segregatory jednak używamy ich z różną częstotliwością. Ale nie teraz. Padł pomysł, że przepisy z naszej najnowszej książki ugotujemy nie jeden czy dwa tylko ile się da. Czy się uda? Zobaczymy!
Składniki:
150g malin
25g cukru pudru
5g żelatyny
30ml wody
300ml śmietanki 30%
150g czekolady (np. pół na pół mlecznej i gorzkiej)
migdały
Żelatynę moczymy w wodzie, a następnie rozpuszczamy ją na gazie lub mikrofali. Maliny mieszamy z cukrem pudrem i dodajmy do żelatyny. Nasz mus wylewamy na spód pucharków.
Schłodzoną śmietankę ubijamy. Czekolady rozpuszczamy w kąpieli wodnej lub mikrofali. Następnie łączymy śmietankę z ostudzoną czekoladą.  W oryginalnym przepisie dodać jeszcze należało ubite 2-3 żółtka. Czekoladowy mus przelewamy do pucharków i wkładamy do lodówki. 
Nasze pucharki można udekorować owocami, bakaliami i posypać kakao. My daliśmy resztę musu i prażone migdały. Deser wyszedł bardzo dobry i bardzo czekoladowy, a maliny pasowały idealnie. Kocham N. i M.

3 komentarze

  1. świetne połączenie smaków:) pycha:)

  2. czytając początek, od razu skojarzył mi się film Julie&Julia, opisywany przeze mnie: http://martoohna.blogspot.fr/2015/02/julie-julia.html
    Główna bohaterka postanawia wykonań wszystkie przepisy z książki jucharskiej swojej idolki, a swoje poczynania opisuje na blogu 🙂
    życzę powodzenia, ten deser wygląda bardzo smakowicie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również przepis na...