przekąski

Popcorn tradycyjny

Bardzo lubimy popcorn. Ten dostępny do szybkiego uprażenia w mikrofalówce jest może wygodny ale smak (i skład) pozostawia wiele do życzenia. Spotkaliśmy się już z tym, że niektórzy nie wiedzą, że można zrobić popcorn inaczej, znają tylko ten do mikrofali. Z tego powodu postanowiliśmy się podzielić tym sekretnym przepisem przenoszonym z pokolenia na pokolenie… 🙂
Tradycyjny popcorn przygotujecie w kilka chwil, to naprawdę prosty przepis.
Do przygotowania prawdziwego domowego popcornu potrzebujecie:
– ziarna kukurydzy do popcornu
– olej
– dobry garnek lub patelnię z pokrywką
Warto wykorzystać żeliwny garnek z grubym dnem, jeżeli takiego nie posiadacie serdecznie polecamy się w taki zaopatrzyć. To nie jest zakup tylko na potrzeby przygotowywania popcornu, możecie w nim przygotować wspaniałe gulasze, duszone mięso a nawet upiec chleb.
My przygotowujemy popcorn właśnie w takim garnku.
Przygotowanie:
Na dno garnka wlewamy 2 łyżki oleju. Na nierozgrzany olej wysypujemy garść ziaren popcornu i mieszamy je w oleju aby każde ziarno się z każdej strony zanurzyło. Następnie zaczynamy podgrzewać garnek lub patelnie. Oczywiście od razu przykrywamy pokrywką garnek. Gdy ziarna zaczną strzelać zmniejszamy o połowę moc na palniku i czekamy aż popcorn zacznie strzelać. Kiedy słychać, że częstotliwość wystrzałów się zmniejszyła możemy zestawić garnek z popcornem z pieca.
Przesypujemy popcorn do miski, solimy do smaku i gotowe. Pyszny, domowy, bez zbędnych polepszaczy smaku i dziwnych E.

Smacznego!

Aby być na bieżąco z nowymi przepisami na blogu – zaobserwuj  nas na instagramie lub na facebooku

 

1 komentarz

  1. Od dzisiaj robię sama popcorn w domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również przepis na...