czerwiec gotuj z pasją z dziećmi na deser na słodko podwieczorek

Szybki deser z truskawkami, bitą śmietaną i herbatnikami a’la Eton mess

Kiedy na niebie świeci piękne słońce a na straganach są już polskie truskawki nie lubimy za wiele kombinować. Szkoda te piękne (i obecnie drogie) owoce jakoś szczególnie „przetwarzać”. Najbardziej lubimy pierwsze truskawki spożywać sauté, ewentualnie ze świeżo ubitą śmietanką. Dzisiejszy przepis na deser to jedna z takich nieskomplikowanych wariacji, gdzie truskawka gra i tak główną rolę. Celowo nie wskazujemy ilości poszczególnych składników ponieważ zależy to od waszych pucharków. Ten wpis niech stanowi inspirację, punkt wyjścia do waszych autorskich pomysłów. Jeżeli macie wyższe pucharki śmiało możecie ułożyć wszystkie składniki warstwowo, na wzór tradycyjnego angielskiego deseru – Eton mess
Składniki:
herbatniki,
truskawki,
śmietanka (można zastąpić jogurtem),
cukier puder.
Herbatniki mielimy w malakserze lub wkładamy do woreczka i kruszymy wałkiem do ciasta. Umyte i pozbawione szypułek truskawki kroimy w ósemki. Śmietankę ubijamy z dodatkiem cukru pudru.
Na spód pucharków wsypujemy zmielone herbatniki, następnie nakładamy łyżką ubitą śmietankę i pokrojone truskawki. Możemy całość dla efektu oprószyć cukrem pudrem.
Smacznego!
Smacznego!

Aby być na bieżąco z nowymi przepisami na blogu – zaobserwuj  nas na instagramie lub na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również przepis na...